Jak wybrać rękawice do kickboxingu?

rękawice do kickboxingu

Sporty walki to trudne dziedziny, jakie testują odporność, kondycję, koordynację oraz psychikę zawodnika. Nim rozpoczniesz uczestniczyć w zawodach, czekają Cię miesiące, jeżeli nie lata ciężkich treningów. Przyjemności z progresu treningowego nie da się natomiast zestawić z niczym odmiennym. To niezwykła przygoda na całe życie oraz by ją rozpocząć, na start starczą rękawice do kickboxingu. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy ich doborze.

Rękawice do kickboxingu – charakterystyka

rękawice do kickboxingu

Rękawice do kickboxingu z fightershop.com.pl generalnie naprowadzają tradycyjne rękawice bokserskie. Tmżemy również odnaleźć rękawice stricte skonstruowane pod kickboxing. Są to rękawice otwarte, jakie wykonane są z myślą o light oraz semi-contact, natomiast również z przeznaczeniem wykorzystywane są w taekwon-do. Wyróżniają się otwartą spodnią częścią rękawicy. Inna część natomiast zatem korpus, wykonanie oraz zapięcie wyglądają identycznie jak tradycyjne rękawice. Tego rodzaju sprzęt dostaniemy w rozmaitych wymiarach z powodzeniem zarówno dla mężczyzn, pań jak również dzieci.

Co oddziałuje na wymiar rękawic do kickboxingu?

O wymiarze określonego rodzaju rękawic bokserskich stanowią przede wszystkim zastosowane produkty – szczególnie wykonanie rękawiczek. Większość rękawic wykonywane jest pianką natomiast we współzależności od jej parametrów jej objętość oraz waga mogą się zdecydowanie różnić. Na rynku można napotkać także wiele rodzajów rękawic bokserskich z wypełnieniem warstwowym w jakim każda spośród powierzchni robiona jest z odmiennego artykułu oraz o pozostałych parametrach. Kolejnym składnikiem mogącym oddziaływać na wagę rękawic mogą być specjalne wszywki w okolicy powierzchni nadgarstka czy w strefach blokowania