Snorkeling: Co musisz o nim wiedzieć

snorkeling co to

Snorkeling jest jedną z najbardziej popularnych i dostępnych aktywności dostępnych wzdłuż każdego wybrzeża. Jest również jedną z najłatwiejszych do wykonania, nawet jeśli nigdy wcześniej nie byłeś pod wodą. Nie potrzebujesz nawet specjalistycznego sprzętu, wystarczy maska i rurka, aby rozpocząć odkrywanie podwodnych widoków. I choć snorkeling nie zastąpi nurkowania, może być doskonałym wprowadzeniem do świata podwodnych eksploracji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o snorkelingu, czytaj dalej. Omówimy wszystko, czego możesz się spodziewać, jak zaplanować swoją wycieczkę, zalecenia dotyczące sprzętu, etykiety i wiele innych.

Co to jest snorkeling?

Snorkeling to zasadniczo używanie fajki do odkrywania oceanu. Zasadniczo używasz rurki do oddychania podczas pływania. Jest to jeden z najłatwiejszych rodzajów nurkowania, a także jeden z najbardziej dostępnych. Czy jest lepszy sposób na poznanie oceanu niż tuż za drzwiami? Snorkeling jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie podwodnego życia bez rygorów i wyzwań związanych z nurkowaniem. Jest to łatwe zajęcie dla początkujących i niedrogi sposób dla doświadczonych nurków na sprawdzenie nowej maski. Podczas snorkelingu oddychasz tylko z powierzchni wody, co oznacza, że nie masz takiego samego poziomu wysiłku fizycznego jak przy nurkowaniu. I chociaż nie da się uniknąć faktu, że dzielisz wodę z rybami i koralowcami, snorkeling jest świetnym sposobem na podziwianie podwodnego świata.

Co potrzebujesz na dzień snorkelingu?

  • Kurs snorkelingu: Jeśli jesteś nowy w snorkelingu, będziesz chciał upewnić się, że idziesz na kurs, w której nauczą cię prawidłowych technik snorkelingu.
  • Rękawice: Mogą one brzmieć jak dziwna rzecz do zabrania na wycieczkę, ale będziesz zaskoczony, jak często dotykasz koralowców i ryb podczas snorkelingu. Rękawiczki akwariowe utrzymują twoje ręce w czystości i pozwalają ci poczuć delikatne podmorskie stworzenia, bez narażania się na ich śluz.
  • Maska do snorkelingu: Umożliwia wyraźne widzenie pod wodą oraz oddychanie bez unoszenia głowy ponad powierzchnię wody

Kiedy jest najlepszy czas na snorkeling?

Najlepszy czas na snorkeling zależy od lokalizacji. Obszary tropikalne będą bardziej zatłoczone w szczycie sezonu, podczas gdy strefy umiarkowane mogą mieć lepszą widoczność i mniej tłumów w miesiącach zimowych. Jeśli chcesz nurkować w regionach polarnych, będziesz chciał iść w miesiącach letnich. Najlepszy czas na snorkeling zależy również od pogody. Jeśli planujesz zostać na plaży, będziesz chciał pójść, gdy fale są niskie, a wiatr nie jest zbyt silny. W ten sposób możesz zbadać rafę bez dużego zakłócenia fal.

Snorkeling – czy warto?

Jeśli kiedykolwiek miałeś ochotę zobaczyć świat pod powierzchnią oceanu, snorkeling jest świetnym sposobem na zobaczenie wielu z tych samych rzeczy co nurkowanie, ale w mniej intensywnym środowisku. Nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu ani szkolenia, aby rozpocząć odkrywanie podwodnego świata. Jedyne czego będziesz potrzebować to krem z filtrem, maska, płetwy i rurka. I choć snorkeling nie zastąpi nurkowania, może być świetnym wprowadzeniem do świata podwodnych eksploracji.

Więcej o innych sportach przeczytasz w naszej sekcji >>> Sport